Creative Inspire 2400 (2.1)

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
xvoice
Posty: 78
Rejestracja: piątek 21 mar 2003, 00:00

Re: Creative Inspire 2400 (2.1)

Post autor: xvoice » czwartek 05 cze 2003, 20:53

...Mam pytanie odnośnie głośników Inspire 2400. Szukam tanich, ale dobrych zestawów multimedialnych. Czy ten model Creativ'a jest warty zachodu? Czy da się na nim słuchać muzyki ? Gry mnie nie intereusją (statni raz grałem w Diggera, chyba w '92), będę na nich tylko słuchał muzyki.

Jeszcze jedno bardzo odwazne pytanie. Czy odsłuchując na tych zestawach np. głos lektora, da się na nim przeprowadzić jakieś operacje typu korekcja, czy kompresja?

A może plecicie siakieś inne zestawy audio, w cenie np. do 250zł?



TB

...

**********************

Jestem posiadaczem tych głośniczków i musze na wstepie przyznać że w tym przedziale cenowym są prowadopodobnie bezkonkurencyjne. Całą atrakcją tego zestawu(oprócz dwóch satelitek) jest subwoofer, który robi najwieksze wrażenie. Jest to małe pudełko ale z wybuchową zawartością(wg. danych techniczych potrafia wybrzmieć w dolnym pułapie 42Hz), które szczerze mówiąc niespodziewałem sie że posiada taki potencjał mocy. Od razu moge zapewnić że na odtwarzaniu niskich częstotliwości sie nie zawiedziesz. Góra wydaje mi sie nieco lekko przytłumiona, ale to tylko moje indywidualne odczucie. Według mnie do słuchania muzyki jest GIT i myśle też że m.in. takie jest ich przeznaczenie. Jesli chodzi o wszelkie operacje dzwiekowe przeprowadzane na tym zestawie uważam że poradza sobie z tym ale jeśli chodzi o stopień rzeczywistego odzwierciedlenia dźwieku zapewne nie będzie on taki wiarygodny jak np.niedrogie odsłuchy. Z resztą czego można sie spodziweać po głośniczkach za 200zł Ja jestem zadowolony z nich i raczej nie zamieniłbym ich na żadne inne oczywiście w tym przedziale cenowym.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania na temat Inspire'ów to walić śmiało, postaram sie odpowiedzieć.

Pozdrawaim

Awatar użytkownika
msieczko
Posty: 458
Rejestracja: środa 08 maja 2002, 00:00

Re: Creative Inspire 2400 (2.1)

Post autor: msieczko » czwartek 05 cze 2003, 21:30

kupiłem dla kogoś te głośniki i potestowałem je sobie ...

grają w sensie muzycznym naprawdę bardzo solidnie ... kosztują 200 pln a brzmią (przy dobrym rozstawieniu) jak mini wieża za 800 ...



czy da się na nich prowadzić jakieś operacje korekcyjne ? hmm... to już chyba prędzej robiłbym to na słuchawkach - a potem dokonał sprawdzenia na takich gośnikach ... myślę że niezłe słuchawki były by bardziej dokładne
[addsig]
Warszawa - 'home' studio

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Creative Inspire 2400 (2.1)

Post autor: MB » czwartek 05 cze 2003, 22:40

Czy odsłuchując na tych zestawach np. głos lektora, da się na nim przeprowadzić jakieś operacje typu korekcja, czy kompresja?

A może plecicie siakieś inne zestawy audio, w cenie np. do 250zł?

**********************

Korekcja czy kompresja są narzędziami do osiągnięcia konkretnego celu, a w zasadzie do rozwiązania konkretnego problemu brzmieniowego. Jaki problem występuje w Twoim przypadku? Mam nadzieję, że nie stosujesz tych operacji na siłę, tylko dlatego, że się mówi, że głos trzeba (jakoś) skompresować i equalizować?



O ile w przypadku miksu wielu źródeł można się opierać na względnych relacjach brzmienia składników, co mniej więcej podpowiada czego jest za mało, co wyskakuje z miksu, a które częstotliwości kolidują i trzeba je podciąć, o tyle w przypadku nagrania głosu ludzkiego solo sprawa jest dość trudna i dla względnie dobrego rezultatu wymaga porządnego odsłuchu, który możemy traktować jako odniesienie. Mówiąc prostymi słowami - na cienkich głośniczkach multimedialnych zapomnij o sensownej obróbce głosu ludzkiego - efekty będą prawie w 100% losowe.


Awatar użytkownika
OYCIECPIOTR
Posty: 237
Rejestracja: wtorek 25 lut 2003, 00:00

Re: Creative Inspire 2400 (2.1)

Post autor: OYCIECPIOTR » piątek 06 cze 2003, 19:47

Sam myślałem, czy by nie podeprzeć się na razie tymi głośnikami, a potem , jak z kasą będzie lepiej, dokupić np. Sirocco Spirit- był ich test w którejś EiS. No i mam pytanie: czy do wstępnego miksu - panoramowanie, proporcje instrumentów, korekcja - muszą być co najmniej te Spirity, czy w sumie niewielka będzie różnica między nimi, a Creativem. Prostymi słowy mówiąc: czy jest sens wydawać 1100 PLN na odsłuchy do domowego i nieprofesjonalnego muzykowania.
[URL=http://chomikuj.pl/MISIORPLIKI/SAMPLE+24bity]darmowe sample analogów[/URL]

howiriy118
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 28 cze 2022, 10:23

Re: Creative Inspire 2400 (2.1)

Post autor: howiriy118 » wtorek 28 cze 2022, 11:32

xvoice pisze:
czwartek 05 cze 2003, 20:53
...Mam pytanie odnośnie głośników Inspire 2400. Szukam tanich, ale dobrych zestawów multimedialnych. Czy ten model Creativ'a jest warty zachodu? Czy da się na nim słuchać muzyki ? Gry mnie nie intereusją (statni raz grałem w Diggera, chyba w '92), będę na nich tylko słuchał muzyki.
Jeszcze jedno bardzo odwazne pytanie. Czy odsłuchując na tych zestawach np. głos lektora, da się na nim przeprowadzić jakieś operacje typu korekcja, czy kompresja?
A może plecicie siakieś inne zestawy audio, w cenie np. do 250zł?

TB
...
**********************
Jestem posiadaczem tych głośniczków i musze na wstepie przyznać że w tym przedziale cenowym są prowadopodobnie bezkonkurencyjne. Całą atrakcją tego zestawu(oprócz dwóch satelitek) jest subwoofer, który robi najwieksze wrażenie. Jest to małe pudełko ale z wybuchową zawartością(wg. danych techniczych potrafia wybrzmieć w dolnym pułapie 42Hz), które szczerze mówiąc niespodziewałem sie że posiada taki potencjał mocy. Od razu moge zapewnić że na odtwarzaniu niskich częstotliwości sie nie zawiedziesz. Góra wydaje mi sie nieco lekko przytłumiona, ale to tylko moje indywidualne odczucie. Według mnie do słuchania muzyki jest GIT i myśle też że m.in. takie jest ich przeznaczenie. Jesli chodzi o wszelkie operacje dzwiekowe przeprowadzane na tym zestawie uważam że poradza sobie z tym ale jeśli chodzi o stopień rzeczywistego odzwierciedlenia dźwieku zapewne nie będzie on taki wiarygodny jak np.niedrogie odsłuchy. Z resztą czego można sie spodziweać po głośniczkach za 200zł Ja jestem zadowolony z nich i raczej nie zamieniłbym ich na żadne inne oczywiście w tym przedziale cenowym.
Jeśli macie jeszcze jakieś pytania na temat Inspire'ów to walić śmiało, postaram sie odpowiedzieć.
Pozdrawaim
http://vikidramas.tv/

dcointrad
Posty: 1
Rejestracja: środa 20 lip 2022, 10:39

Re: Creative Inspire 2400 (2.1)

Post autor: dcointrad » środa 20 lip 2022, 10:42

And interested friends can also go and see them.
His masterpieces "Princess Diaries", "Les Miserables" and "Interns" are all very good movies, and interested friends can also go and see them.
This film tells the story of a female college student who has just left school and entered a top fashion magazine as an assistant to the editor-in-chief.
From the confusion of entering the workplace to finding the root of the problem from herself, she finally became an excellent workplace and fashion magazine.
crypto currency prices
A very interesting website

VipVic27
Posty: 1
Rejestracja: środa 14 wrz 2022, 14:43

Re: Creative Inspire 2400 (2.1)

Post autor: VipVic27 » środa 14 wrz 2022, 14:52

Portal finansowy pomógł mi zrozumieć niuanse handlu kryptowalutami. Zapisałem się do zaufanej giełdy kryptowalut, MEXC Global https://pl.tgdratings.com/exchanges/mxc/, i teraz swobodnie kupuję i sprzedaję waluty cyfrowe. Możesz handlować na rynku spot i futures, a także korzystać z przyspieszonych funduszy ETF na różne rodzaje aktywów kryptowalutowych i indeksów ETF. Spróbuj też swoich sił w handlu.

ODPOWIEDZ