Usunięte pliki WAV

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
heniu6
Posty: 4
Rejestracja: piątek 11 lut 2011, 00:00

Usunięte pliki WAV

Post autor: heniu6 » piątek 11 lut 2011, 11:46

Witam mam sprawę niecierpiącą zwloki a mianowicie robiłem format na dysku na którym miałem wszystkie piosenki które zrobiłem to już nie pierwszy raz kiedy tak się stalo ale tym razem chćalem te piosenki wyslac do wytwurni ale że dawno na kompa nie wchodziłem a format był miesiąc temu i dopiero teraz sie spostrzegłem że nic nie mam jestem załamany prosze o pomoc.Może jakies programy profesjonalne albo jaki komis co sie w tym specjalizuje w miare tani.Te programy typu FileRecovery nic nie dają.Jeszcze raz prosze o pomoc.


prez
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2004, 00:00

Re: Usunięte pliki WAV

Post autor: prez » piątek 11 lut 2011, 12:12

Miałem taki sam problem pomógł program bezpłatny Recuva. Liczył prawie trzy dni ale odzyskał całą zawartość dysku a co najważniejsze pliki waw koncertu na żywo. Nie udało się tylko odzyskać pliku programu DAW porządkujących te wawy i musiałem je ręcznie układać ale to drobiazg. Zanim użyłem tego programu sprawdziłem kilkanaście innych, które nie dały rady.
zawodowo pracujący akustyk live i studio

heniu6
Posty: 4
Rejestracja: piątek 11 lut 2011, 00:00

Re: Usunięte pliki WAV

Post autor: heniu6 » piątek 11 lut 2011, 12:42

Dziękuje Ci stary zabieram sie do roboty poprawiłeś mi humor

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Usunięte pliki WAV

Post autor: DJOZD » piątek 11 lut 2011, 13:16

...Dziękuje Ci stary zabieram sie do roboty poprawiłeś mi humor... 


 


Jest jedno ale.  Pliki jestes wstanei odzysta w calosci pod warunkiem ze wczesniej system lub ty nie robiles zadnych operacji zapisu. System juz podczas wczytywania zmienia pewne rzeczy na dysku.


Ciekawe co bylo przyczyna znikniecia twoich plikow. Jezeli to żona lub ktos inny, mogl nadpisac te pliki.  


 Z mojego doswiadczenia wynika ze sesje wieloplikowe kiepsko sie odzyskuje, kiedy zostaly usuniete z dysku i z kosza. Pliki graficzne i male pliki maja duze szanse odzyskania w calosci. Ale z duzymi jest juz większy problem.  Napisz cos więcej co moze wiecej pomoge.


 


heniu6
Posty: 4
Rejestracja: piątek 11 lut 2011, 00:00

Re: Usunięte pliki WAV

Post autor: heniu6 » piątek 11 lut 2011, 16:27

interesują mnie głównie sciezki audio nagrywane z syntezatora poniewaz zawierały one linie melodyczne moich utworów jeszcze chciałem dodac ze mam dwa systemy na jednym dysku próbowałem działac tym programem ale moich utworów nie odzyskało.a niby plik jest tylko nie da sie go odtworzyć ,a może byc tak ,że mogło zmienic nazwy plików?

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Usunięte pliki WAV

Post autor: DJOZD » piątek 11 lut 2011, 16:41

..,a może byc tak ,że mogło zmienic nazwy plików?... 


 


Generalni jest tak ze nazwy jest trudno ozyskać.  Nazwy plikow tzeab zregóły rekonstruować. Dlatego tak wazne jest zeby po usunieciu plikow, niczego nie zapisywac na dysku, tylko do razu przejsc do odzyskiwania.  Z mojej praktyki ze wieloplikowe sesje audio jest bardzo trudno zrekonstruować. Co innego, jak dysk straci tablice partycji. W tedy mozna bardzo dokladnie odzyskac dane. Ale podejrzewam ze w twoim przypadku chodzi o usuniecie z kosza.   Sprobuj programu Ontrack Easy Data Recovery. On podejmuje rekonstrukcje nazw. Ale skutek prawie nigdy nie jest 100 procentowy. 


 


 


heniu6
Posty: 4
Rejestracja: piątek 11 lut 2011, 00:00

Re: Usunięte pliki WAV

Post autor: heniu6 » piątek 11 lut 2011, 16:56

.....,a może byc tak ,że mogło zmienic nazwy plików?... 
 
Generalni jest tak ze nazwy jest trudno ozyskać.  Nazwy plikow tzeab zregóły rekonstruować. Dlatego tak wazne jest zeby po usunieciu plikow, niczego nie zapisywac na dysku, tylko do razu przejsc do odzyskiwania.  Z mojej praktyki ze wieloplikowe sesje audio jest bardzo trudno zrekonstruować. Co innego, jak dysk straci tablice partycji. W tedy mozna bardzo dokladnie odzyskac dane. Ale podejrzewam ze w twoim przypadku chodzi o usuniecie z kosza.   Sprobuj programu Ontrack Easy Data Recovery. On podejmuje rekonstrukcje nazw. Ale skutek prawie nigdy nie jest 100 procentowy. 
 
 ...

Ale chodzi o to że ja miiałem format prawie miesiąc temu a nie dawno na kompa wszedłem a tu nic niema

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Usunięte pliki WAV

Post autor: DJOZD » piątek 11 lut 2011, 20:51


 ...

Ale chodzi o to że ja miiałem format prawie miesiąc temu a nie dawno na kompa wszedłem a tu nic niema...
 


 


 


Kolego napisz jak pliki zostaly usuniete?  Nie interesuje mnie to ze reinstalowales system itd. Interesuje mnie jak pliki zistaly usuniete? Zniknely bez twojej wiedzy?  Popytaj rodzine, moze ktos coś wie.  Jezeli sformatowales dysk i reinstalowales system, a miales tam pliki sesji to nie dziw sie ze nic tam nie ma. Juz dawno po twoich plikach. Jezeli ktos lub cos usuneło twoje pliki i kosz zostal opróżniony to mozesz jedynie skorzystac z programu ktory wymienilem powyzej. Na spektakularne efekty bym nie liczył. 


Swoją drogą - rzecz podstawowa - na przyszlosc rob kopie danych. 


 


CoreyCrawford
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 18 mar 2019, 10:41

Re: Usunięte pliki WAV

Post autor: CoreyCrawford » poniedziałek 18 mar 2019, 10:44


ODPOWIEDZ