Yamaha Motif XF 6

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
mr-hammond
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek 08 gru 2003, 00:00

Re: Yamaha Motif XF 6

Post autor: mr-hammond » niedziela 03 cze 2012, 15:37

...
Jak zamierzasz zmienić plastikową próbkę w super? Z takim myśleniem po co wydawać mega pieniądze skoro Rolanda E-16 "podrasujesz" i będzie mega.
Yamaha ma dobre gitary, fortepiany, troszkę syntetyków. Kronos to zupełnie inna półka. On będzie przeważał w brzmieniach syntezatorowych i Padowych zdecydowanie. Brzmienia akustyczne są kwestią gustu. Z tego co słuchałem to nie posiada on gitar z tak ładnymi podciągnięciami jak Yamaha. Hammond też jest ciekawszy raczej u Korga ( CX-3), ale to nie ta półka. Yamaha opiera sie na swoich starych już próbkach, troszeczkę zmodyfikowanych. Porównywanie tych dwóch instrumentów nie ma sensu. Oczywiście Yamaha brzmi i każdy to potwierdzi, lecz jeśli dyskutujemy o tym na czym zrobić lepszą muzykę orkiestrową to nie będzie to Motif. Chyba że nakarmisz go próbkami z samplera, a i tak Soft w tym przypadku zwycięża.
Nie wierzysz? Zerknij na ten film, ktoś użył fabrycznych brzmień:
http://www.youtube.com/watch?v=xWwORYRSjzQ
A teraz zerknij na Goliata
http://www.bestservice.de/found.asp/orchestral/ql_goliath/en


O nie. Jeżeli mowa o muzyce symfonicznej, to Goliath nie wystarczy. Lepiej kupić QLSO Gold. To już wymiata.
...
 


Dałem pierwszy z brzegu soft. 


Co do wypowiedzi kolegi że trzeba porównać te same utwory, to nie jest tak do końca. Ja pokazałem Ci jak brzmią pokładowe próbki motifa, cokolwiek na nich nagrasz, to zabrzmi keyboardowo. W swoim życiu miałem wszystkie instrumenty z najwyższej półki, a do Yamahy nie mam uprzedzeń, gdyż sam posiadam S90xs. Na dokładkę dodam, że pożyczałem Kurzweila Pc3 bratu bo potrzebował zrobic orkiestrówkę na szybko i jego S90es nie dawał rady. Nie daj się zwieść reklamie że sprzęt jest super bo Motif jest świetny do Popu/HH tam te smyczki pasują idealnie. 


Awatar użytkownika
atarens
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 00:00

Re: Yamaha Motif XF 6

Post autor: atarens » sobota 14 lip 2012, 16:53

Miałem XS, miałem M3, teraz posiadam Fantom G8 i nie zamienil bym na żaden z tych pierwszych. Może nie mam karmy i tysiące arpegiatorow ale za to brzmi genialnie!
Ensoniq MR + exp dance/world/drums,
Roland Fantom G8,
Roland VariOS,
Alesis QS-R + pcmcia eurodance/classical

Awatar użytkownika
remimusic
Posty: 55
Rejestracja: niedziela 26 mar 2006, 00:00
Kontakt:

Re: Yamaha Motif XF 6

Post autor: remimusic » poniedziałek 16 lip 2012, 17:43

...Miałem XS, miałem M3, teraz posiadam Fantom G8 i nie zamienil bym na żaden z tych pierwszych. Może nie mam karmy i tysiące arpegiatorow ale za to brzmi genialnie!... 


Fantom G (obok XF, czy Kronosa) to jeden z najlepszych syntezatorów. Jak każdy instrument, oprócz zalet, ma również swoje wady. Osobiście uważam, że Roland troszkę przysnął z modelami workstation i mam nadzieję, że następca 'G' będzie jeszcze lepszym instrumentem. Bo aż prosi się o zaawansowane arpeggiatory (nie mówię tu o tysiącach...) - chociażby takie jak w XF. V-Synth posiada dotykowy monitor, to może w końcu któraś stacja robocza dostanie tą technologię, co pozwoli na szybszą pracę (mimo możliwości podłączenia myszki, jest zauważalny brak miejsca na obudowie na jej umieszczenie).

_ REMI_

Korg KRONOS, Korg OASYS, Korg M3, Yamaha Motif XS, Access Virus TI


Sławomir
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2019, 07:17

Re: Yamaha Motif XF 6

Post autor: Sławomir » piątek 30 kwie 2021, 11:58

Hej. Nie jestem znawcą motifa xf6 dlatego chciałbym zapytać o edycję.otuz mam w trybie performance zapisane własne dźwięki z ich ustawieniami . Coś zamieszalem, nie wiem co i nie mogę ich edytować. Po wciśnięciu F2 a następnie Edit nie wyświetla się dane ustawienie dźwięku

ODPOWIEDZ