Niskobudżetowe monitory studyjne

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Niskobudżetowe monitory studyjne

Post autor: Soundscape » czwartek 09 paź 2014, 13:14

Idąc tropem kolegi wyżej możemy pożegnać się z przygodami w krainie dźwięków bo bez wyłożenia ciężkich tysięcy nie da się nic usłyszeć ani zrobićCool


Ja widzę to tak - jeśli ktoś dopiero zaczyna lub chciałby przybliżyć sobie tematy związane z miksowaniem, tworzeniem, obróbką itd. ciut poważniej niż brzdąkanie przed multimedialnymi pierdziawkami, na spokojnie może sobie coś znaleźć w przedziale 1000-1500 pln. Jakiś start musi być. Później i tak wszystko się rozwinie jeśli jest nam to pisane lub jestwśmy wytrwali.


Jeśli zaś ktoś myśli nad stworzeniem poważnego materiału i ma te ciężkie tysiące:


1. Zainwestuje je w porządniejszy odsłuch i akustykę pomieszczenia (dokładając kolejne ciężkie tysiące, bo porządna akustyka będzie kosztowała więcej od monitorów w temacie)


2. Pójdzie z materiałem do studia, zeby był on poddany odpowiedniej obróbce, pomijając tym czas potrzebny na okiełznanie tematów miksu i całej reszty.


Wszystko zależy od preferencji, czasu, pieniędzy, chęci, planów... Można by długo wymieniać. Kolega zakładający temat (patrząc na jego potrzeby) nie potrzebuje monitorów od 4 tysięcy w górę.


elmodagansta
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2011, 00:00

Re: Niskobudżetowe monitory studyjne

Post autor: elmodagansta » czwartek 09 paź 2014, 14:28

A ja kupiłem Eris 5 i jestem mega zadowolony. Jak na amatorskie,domowe potrzeby w zupełności wystarczy. Słyszę dźwięki o których wcześniej nie byłem świadomy. Wszystkie utwory nabierają naprawdę nowego brzmienia. Eq na zereo, ale przydatna okazała się funkcja wycinania niektórych częstotliwości w basie - rezonans zniknał a sam bas pozostał.
Jeżeli miałem wątpliwości to już nie mam - 1000zł u niemca.

Pozdrawiam wszystkich i podpisuję się 100% pod tym co w poprzednim poście - trzeba dopasować środki do potrzeb.

...Idąc tropem kolegi wyżej możemy pożegnać się z przygodami w krainie dźwięków bo bez wyłożenia ciężkich tysięcy nie da się nic usłyszeć ani zrobićCool
Ja widzę to tak - jeśli ktoś dopiero zaczyna lub chciałby przybliżyć sobie tematy związane z miksowaniem, tworzeniem, obróbką itd. ciut poważniej niż brzdąkanie przed multimedialnymi pierdziawkami, na spokojnie może sobie coś znaleźć w przedziale 1000-1500 pln. Jakiś start musi być. Później i tak wszystko się rozwinie jeśli jest nam to pisane lub jestwśmy wytrwali.
Jeśli zaś ktoś myśli nad stworzeniem poważnego materiału i ma te ciężkie tysiące:
1. Zainwestuje je w porządniejszy odsłuch i akustykę pomieszczenia (dokładając kolejne ciężkie tysiące, bo porządna akustyka będzie kosztowała więcej od monitorów w temacie)
2. Pójdzie z materiałem do studia, zeby był on poddany odpowiedniej obróbce, pomijając tym czas potrzebny na okiełznanie tematów miksu i całej reszty.
Wszystko zależy od preferencji, czasu, pieniędzy, chęci, planów... Można by długo wymieniać. Kolega zakładający temat (patrząc na jego potrzeby) nie potrzebuje monitorów od 4 tysięcy w górę....
Amator nagrywania wokalu i pudła w domu

arni22
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 10 wrz 2013, 00:00

Re: Niskobudżetowe monitory studyjne

Post autor: arni22 » wtorek 04 lis 2014, 14:51

Stoję przed wyborem między JBL 350 a KRK RP5 G3.
Czy faktycznie te JBLe trzeba odsunąć minimum 50 cm (gdzieś czytałem że nawet metr) od przedniej ściany, a to m.in. z racji tylnego BR? Bo w sumie to nie za bardzo mam taką możliwość i nie wiem czy lepszym rozwiązaniem nie byłyby w tym konkretnym przypadku akurat te KRK?

howiriy118
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 28 cze 2022, 10:23

Re: Niskobudżetowe monitory studyjne

Post autor: howiriy118 » wtorek 28 cze 2022, 11:30

ksiusiu pisze:
czwartek 25 wrz 2014, 09:11
Rozglądam się za niskobudżetowymi ale choć trochę przyzwoitymi monitorami.
Potrzebować je będę do amatorskich miksów i do gry na klawiszach. Ciągłe ślęczenie na słuchawkach już mnie drażni.
Zauważyłem ostatnio że resident audio m5 wypuścił chyba całkiem przyzwoite monitory.
Dlatego też zastanawiam się nad ich zakupem.
Szczerze mówiąc nie znam w ogóle tej marki.
Macie jakieś zdanie o nich?
Albo proponujecie coś alternatywnego?
http://doramasflix.cl/

ODPOWIEDZ