JBL LSR 305 - odległość od ściany, a tylni bass reflex

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
TheLA
Posty: 8
Rejestracja: sobota 24 sty 2015, 00:00

Re: JBL LSR 305 - odległość od ściany, a tylni bass reflex

Post autor: TheLA » niedziela 08 lut 2015, 13:31

Zdecydowałem już się na JBL'e, ale zmieniła się nieco sytuacja. Będę mieszkał w małym pokoju (ok. 9m2). Z odległością od tylnej ściany nie będzie już problemu, bo będą stały na statywach. Pytanie tylko czy jest sens kupować monitory do takiego pokoju czy pozostaje tylko inwestować w słuchawki? Zdecydowanie wolę pracować na monitorach, ale jak miały by się niesprawdzić w małym pokoju to zainwestuję w jakieś konkretne słuchawki. Liczę na pomoc :)  


howiriy118
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 28 cze 2022, 10:23

Re: JBL LSR 305 - odległość od ściany, a tylni bass reflex

Post autor: howiriy118 » wtorek 28 cze 2022, 11:30

TheLA pisze:
sobota 24 sty 2015, 12:41
Witam,
Za kilka dni kupuję pierwsze monitory. Zdecydowałem się na JBL LSR 305 tylko tu jest problem z tylnim bass reflexem. Czytałem trochę na temat odległości monitorów od tylniej ściany i niektórzy twierdzą, że w przypadku bass reflexu z tyłu powinno się zachować co najmniej 1 metr odległości od ściany (choćby w recenzji jbl lrs 305 eis). Na zagranicznych forach spotkałem się też z opiniami, że odległość 6 cali (ok. 15 cm) będzie wystarczająca. W moim przypadku monitory mogę ustawić około 20cm od tylniej ściany. Z uzyskaniem 1 metra będzie już problem. Ewentualnie mogę kupić statywy pod monitory i przy miksowaniu odsuwać je metr od ściany, a tak to podczas dłubania w dawie stały by te 20 cm od ściany bez odsuwania. Ale takie odsuwanie byłoby niewygodne, dlatego nie wiem czy muszę zrezygnować z tych monitorów i wybrać coś z przednim bass reflexem, bo wolę uniknąć tego odsuwania. To dla mnie jedyny minus tych monitorów, bo poza tym są dla mnie idealne. Dlatego proszę o pomoc i jakieś rady z tą odległością od tylniej ściany :)
http://doramasflix.cl/

ODPOWIEDZ