Interfejs audio (zapytanie)

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
jawirax
Posty: 28
Rejestracja: sobota 17 mar 2018, 21:03

Re: Interfejs audio (zapytanie)

Post autor: jawirax » poniedziałek 19 mar 2018, 16:58

Nie będę zaśmiecał forum nowym tematem więc wrzucam tutaj , czy te słuchawki AKG K240 Studio opłaca się kupić pod interfejs Behringer UMC202HD zależy mi na tym aby słuchawki nadawały się do muzyki elektronicznej, TRANCE, HOUSE,ELECTRO , bo trochę opinii na necie poczytałem aż zgłupiałem :D , jedni piszą że do elektronicznej muzyki się nie na dają , drudzy że tak , bo wiadomo w każdej muzyce coś musi być uwypuklone ,albo może jednak te AKG K240 MK II może mała pomoc ? :D , na razie chcę kupić słuchawki abym mógł zacząć coś działać , a nie chcę kupować monitorów jakiś badziewnych na szybkiego , poczekam trochę i nazbieram na porządne monitory studyjne.

Zaznaczam aby nie było znowu że nie napisałem co jak :D , słuchawki pod interfejs jak w temacie ,do słuchania muzyki TRANCE, HOUSE,ELECTRO , oraz tworzenia muzyki w chwilach kiedy odsłuch na głośnikach będzie nie możliwy. Jeżeli te słuchawki nie nadają się to jakie zakupić ?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Interfejs audio (zapytanie)

Post autor: PWA » poniedziałek 19 mar 2018, 20:43

Osobiście wyznaję zasadę, że każdy element toru, który nie służy do obróbki sygnału, powinien być jak najbardziej przeźroczysty brzmieniowo bez względu jaki gatunek muzyki jest tworzony. Przy takim założeniu, wszystkie zmiany mające wpływ na brzmienie będą słyszalne bez zafałszowań, co umożliwia lepszą kontrolę na brzmieniem i miksem.
Ja używam słuchawek Sennheiser HD600 i chwalę je sobie właśnie za względną neutralność. Wiele dobrego słyszałem o Beyerdynamic DT 770 i DT 990 pro, ale nigdy na nich nie pracowałem. Generalnie słuchawek przy samej obróbce staram się nie używać i korzystam z monitorów.

jawirax
Posty: 28
Rejestracja: sobota 17 mar 2018, 21:03

Re: Interfejs audio (zapytanie)

Post autor: jawirax » poniedziałek 19 mar 2018, 20:50

Dzięki za odpowiedz , wiem na monitorach inaczej się pracuje , nazbieram kasę i kupie porządne nie będę na nich oszczędzał.

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Interfejs audio (zapytanie)

Post autor: Caroozo » poniedziałek 19 mar 2018, 23:04

Nie ma czegoś takiego jak słuchawki do danego typu muzyki. Jeśli chcesz mixować, potrzebujesz neutralne słuchawki o dość wyważonym poziomie. Co innego słuchać muzyki, a co innego ją produkować. Założenie jest takie, że na neutralnym odsłuchu materiał brzmi dobrze - czy to country, poezja śpiewana, deep house czy metal. Dobre studio nagra dziś folk, jutro rock, pojutrze Bóg wie co... Monitorów nie wymieniają co chwila ;). Podaj budżet to się doradzi.

jawirax
Posty: 28
Rejestracja: sobota 17 mar 2018, 21:03

Re: Interfejs audio (zapytanie)

Post autor: jawirax » wtorek 20 mar 2018, 07:51

Caroozo pisze:
poniedziałek 19 mar 2018, 23:04
Nie ma czegoś takiego jak słuchawki do danego typu muzyki. Jeśli chcesz mixować, potrzebujesz neutralne słuchawki o dość wyważonym poziomie. Co innego słuchać muzyki, a co innego ją produkować. Założenie jest takie, że na neutralnym odsłuchu materiał brzmi dobrze - czy to country, poezja śpiewana, deep house czy metal. Dobre studio nagra dziś folk, jutro rock, pojutrze Bóg wie co... Monitorów nie wymieniają co chwila ;). Podaj budżet to się doradzi.
Dzisiaj zamawiam interfejs audio i słuchawki , a na monitory mam około tysiąca zł na razie, jeżeli w tym przedziale cenowym kupie coś wystarczającego to słucham propozycji, jeżeli nie to dozbieram.

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Interfejs audio (zapytanie)

Post autor: Caroozo » środa 21 mar 2018, 10:40

Napisałeś że zamawiasz interfejs i słuchawki, a na monitory masz 1000 PLN i chcesz propozycji do tej sumy NA SŁUCHAWKI :)...

jawirax
Posty: 28
Rejestracja: sobota 17 mar 2018, 21:03

Re: Interfejs audio (zapytanie)

Post autor: jawirax » środa 21 mar 2018, 14:19

Czytam kilka razy i gdzie ja to napisałem ?

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Interfejs audio (zapytanie)

Post autor: Caroozo » środa 21 mar 2018, 15:14

jawirax pisze:
wtorek 20 mar 2018, 07:51
Dzisiaj zamawiam interfejs audio i słuchawki , a na monitory mam około tysiąca zł na razie, jeżeli w tym przedziale cenowym kupie coś wystarczającego to słucham propozycji, jeżeli nie to dozbieram.
1. Zamawiasz interfejs audio i słuchawki
2. Na monitory masz około tysiąca złotych

A pytanie było o słuchawki.

;]

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Interfejs audio (zapytanie)

Post autor: Caroozo » środa 21 mar 2018, 15:15

jawirax pisze:
poniedziałek 19 mar 2018, 16:58
Zaznaczam aby nie było znowu że nie napisałem co jak :D , słuchawki pod interfejs jak w temacie ,do słuchania muzyki TRANCE, HOUSE,ELECTRO , oraz tworzenia muzyki w chwilach kiedy odsłuch na głośnikach będzie nie możliwy. Jeżeli te słuchawki nie nadają się to jakie zakupić ?
A tu pytałeś o słuchawki ;-). Ja zaś zapytałem o budżet, a podałeś ile chcesz przeznaczyć na monitory, pisząc dodatkowo że zamawiasz słuchawki i interfejs... Błąd rzeczowy, bo nie wiem czy "porada" jeszcze aktualna ;-).

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Interfejs audio (zapytanie)

Post autor: PWA » środa 21 mar 2018, 15:24

Caroozo pisze:
środa 21 mar 2018, 15:15
A tu pytałeś o słuchawki ;-). Ja zaś zapytałem o budżet, a podałeś ile chcesz przeznaczyć na monitory, pisząc dodatkowo że zamawiasz słuchawki i interfejs... Błąd rzeczowy, bo nie wiem czy "porada" jeszcze aktualna ;-).
Chyba kolega napisał gdzieś, że popatruje na K240, więc budżet tak pewnie między 300 a 400 :-)

ODPOWIEDZ