MAŁE POMIESZCZENIE

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
scheppers
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 03 cze 2018, 08:43

MAŁE POMIESZCZENIE

Post autor: scheppers » niedziela 03 cze 2018, 08:50

witam,
Jestem nowym użytkownikiem forum i mam pytanie o pomieszczenie do produkcji muzyki.
Jetem amatorem który tworzy muzykę elektroniczną na komputerze tylko na vst z klawiaturą midi.
Mam do zagospodarowania pomieszczenie nietypowe i bardzo małe tj 1m szer i 2,3 m dł.
Wiem , że raczej słabe miejsce ale muszę tam postawić komputer . Proszę o jakieś porady jak to ustawić i czy ma to chociaż jakiś minimalny sens. Jakie monitory dobrać do takiego pomieszczenia?
Proszę o jakieś sensowne rady.
Pozdrawiam Marcin

scheppers
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 03 cze 2018, 08:43

Re: MAŁE POMIESZCZENIE

Post autor: scheppers » poniedziałek 04 cze 2018, 09:42

nikomu nie chce sie napisac kilku slow.. ale forum

aribeth
Posty: 6
Rejestracja: piątek 23 mar 2018, 13:58

Re: MAŁE POMIESZCZENIE

Post autor: aribeth » poniedziałek 04 cze 2018, 19:11

Nie ma to generalnie sensu.

scheppers
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 03 cze 2018, 08:43

Re: MAŁE POMIESZCZENIE

Post autor: scheppers » wtorek 05 cze 2018, 08:46

Też tak myślę, beznadziejna akustyka będzie, że masakra ale z domu chcę mnie wywalić ze sprzętem i nie wiem gdzie się podziać :(

scheppers
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 03 cze 2018, 08:43

Re: MAŁE POMIESZCZENIE

Post autor: scheppers » wtorek 05 cze 2018, 10:04

fajnie jakby ktoś się jeszcze wypowiedział

Rzyfar
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 12 cze 2018, 09:59

Re: MAŁE POMIESZCZENIE

Post autor: Rzyfar » wtorek 12 cze 2018, 10:39

Mam podobny problem, tzn. pokój 2.25mx1.35m i myślałem nad tworzeniem muzyki elektronicznej na vst z klawiaturą midi i ewentualnym nagrywaniem wokali. Na razie nie mam innego wyboru więc dołączam się do prośby o jakieś porady.

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: MAŁE POMIESZCZENIE

Post autor: Caroozo » wtorek 12 cze 2018, 10:53

Klitki wielkości sypialni w hotelu pracowniczym w Tokyo nie da się zaaranżować na potrzeby audio w sposób satysfakcjonujący. Jest to niepoważne pytanie. Skoro pracujecie na wtyczkach, a do tego dopiero zaczynacie, nie ma żadnego sensu "świrowanie" z tak małymi pomieszczeniami. Od biedy można je jeszcze jakoś dostosować na potrzeby nagrywania wokali.

Ale - jakie pytanie, taka odpowiedź - wyłóżcie sobie te pomieszczenia pojemnikami na jajka (takimi tackami na 30 jaj), które są totalnie budżetowym - ale do pewnego stopnia - skutecznym wygłuszaczem. Zdaje się 1 PLN/szt. Na podłogę dywan. Na początek styknie. Do tego pop-filter na wokal - żeby nie było żadnych "p" b" itd. Więcej nie ma co świrować - ja zaczynałem na starym Celeronie i Soundblasterze, pokój dzieliłem z bratem, zaś profesjonalny sprzęt mogłem powąchać raz na tydzień i o własnym, jakimkolwiek pomieszczeniu na studio mogłem pomarzyć.

Za dobrą monetę można wziąć to, że ograniczenia hartują ducha - także do dzieła, mniej kombinować, więcej pracować i skupić się na muzyce.

scheppers
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 03 cze 2018, 08:43

Re: MAŁE POMIESZCZENIE

Post autor: scheppers » środa 13 cze 2018, 10:13

I to jest odpowiedz , dzieki Caroozo!
Trudno , olewam te pomieszczenie niestety .
Pozdrawiam Cię

Zosia
Posty: 8
Rejestracja: środa 26 maja 2021, 12:55

Re: MAŁE POMIESZCZENIE

Post autor: Zosia » poniedziałek 27 lut 2023, 15:50

Małe pomieszczenie nie jest łatwo zagospodarować. Jednak zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie. W przypadku urządzania, na przykład pokoju dla dziecka trzeba się sugerować tym, co dla niego będzie niezbędne. Musi być miejsce do zabawy, nauki oraz wypoczynku. Fajną opcją może być projekt pokoju dziecięcego z seledynowym akcentem https://projektowanie-wnetrz-online.pl/ ... ju-dziecka . Z pewnością zapewni on maluchowi odpowiednią przestrzeń do różnych zajęć.

tusslesebi09
Posty: 1
Rejestracja: piątek 10 mar 2023, 09:57

Re: MAŁE POMIESZCZENIE

Post autor: tusslesebi09 » poniedziałek 20 mar 2023, 12:45

i want to know more about this post

ODPOWIEDZ