EMU 0404 USB - sterowniki Mac OS Sierra itd.

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Bracia Grill
Posty: 2
Rejestracja: sobota 08 wrz 2018, 10:16

EMU 0404 USB - sterowniki Mac OS Sierra itd.

Post autor: Bracia Grill » sobota 08 wrz 2018, 10:22

dzień dobry wszystkim.

Od wielu lat pracuje razem z kartą EMU 0404 USB.
Przesiadłem się na Maca i wykonałem wielogodzinny research w sieci, w poszukiwaniu sterowników do karty dla systemu Mac OS Sierra. Niestety nic nie działa. Oficjalna strona creative ma sterowniki i control panel dla EMU z 2011 roku. Szczerze powiem, że jestem lekko poirytowany i jesteście państwo moją ostatnią deską ratunku w tej sytuacji.

Czy macie doświadczenie/wiecie gdzie i jak, skąd... pobrać sterowniki do mojej karty.
Nie chciałbym jej sprzedawać, ale powoli rozważam taką możliwość, ze względu na bezsilność rozwiązania tej kłopotliwej sytuacji.
Będę bardzo wdzięczny za wszystkie porady, które pomogą mi uruchomić sprzęt.

pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: EMU 0404 USB - sterowniki Mac OS Sierra itd.

Post autor: Caroozo » sobota 08 wrz 2018, 11:51

Witaj,

dziwna sprawa, bo 3 sekundy i się okazuje że są sterowniki do tejże karty:

https://github.com/Wouter1/EMU-driver

Jako że nie mam MacOS-a, nie pomogę :). Ale jestem pewien na 99 % że ten interfejs jest kompatybilny z MacOS Sierra (m.in. z wątków na forach zagranicznych). Sam interfejs mimo upływu lat ma ogromne wsparcie od społeczności i wiem, że mimo braku oficjalnych driverów, działa spokojnie na Windows 10. Nie widzę powodu, dla którego miałby nie działać i na MacOS - to wciąż świetne urządzenie.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie będzie działać, cóż - są chodliwe (300-400 PLN), zaś wybór na rynku jest naprawdę spory więc ew. zmiana może być nieodzowna. Warto kupić taki, który ma opcję pracowania jako Class Compilant (np. Zoom UAC2) - podłączysz to pod dowolnym systemem, iPadem a nawet Androidem i jest to opcja future-proof jakby na jakimś etapie dedykowany sterownik się "wykrzaczył". Ok - nie będzie wszystkich opcji, ale będzie działać :). Ileż to dobrych urządzeń przez skopane drivery (lub ich brak) musiało zostać wymienionych - zapytaj szczególnie właścicieli profesjonalnych kart PCI. Ja osobiście jako Windowsowiec nie korzystam z Win10 "na poważnie" - dla mnie system, który jeszcze nie okrzepł w pełni, a co za tym idzie, nie zrobi mi problemów z posiadanym hardware'em, nie nadaje się do profesjonalnej pracy.

Tak więc albo modowane sterowniki, albo najnowszy MacOS i zmiana interfejsu, albo downgrade MacOS-a i EMU.

Bracia Grill
Posty: 2
Rejestracja: sobota 08 wrz 2018, 10:16

Re: EMU 0404 USB - sterowniki Mac OS Sierra itd.

Post autor: Bracia Grill » sobota 08 wrz 2018, 12:41

Właśnie te sterowniki znalazłem na początku, ale nie ma żadnego FAQ jak to instalować po kolei. Trochę już siedzę w sprzęcie tego typu i zrobiłem klasycznie.
Ściągnąłem, zainstalowałem najpierw control panel, później plik "install", poszło przez tzw. "terminal" (niby ok), zrestartowałem lapka, podpiąłem interfejs i.... nic. Nie widzi go niestety ani w control panelu, ani w panelu. Mimo wszystko, dziękuję serdecznie za pomoc. Wygląda na to, że muszę moje ukochane dzieciątko sprzedać.

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: EMU 0404 USB - sterowniki Mac OS Sierra itd.

Post autor: Caroozo » sobota 08 wrz 2018, 21:03

Aaaa widzisz, czyli jest - trzeba tylko znać know-how :-). Polecam zagłębić temat, bo rozwiązanie masz na dłoni, tylko a) temat Cię przerasta (jeszcze) lub b) nie chce Ci się nauczyć. Cóż - ja siedzę w komputerach jeszcze od czasów DOS i ciągle uczę się czegoś nowego. Mac-ów nigdy nie używałem, więc nie pomogę, ale pewnie jakbym miał problem jak Ty, pierwsze co wbijałbym na jakieś fora i doczytał to i owo lub zapytał. "Kto pyta, nie błądzi" :).

Manisloa
Posty: 1
Rejestracja: środa 24 maja 2023, 06:58

Re: EMU 0404 USB - sterowniki Mac OS Sierra itd.

Post autor: Manisloa » środa 24 maja 2023, 07:01

Używam komputerów od czasów DOS-a i każdego dnia dowiaduję się o nich nowych rzeczy. Niestety, nigdy nie korzystałem z komputera Mac, ale jeśli masz te same problemy, wyobrażam sobie, że szukam rozwiązania na forach.
run 3

reichelmarcia
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek 24 lip 2023, 03:09

Re: EMU 0404 USB - sterowniki Mac OS Sierra itd.

Post autor: reichelmarcia » poniedziałek 24 lip 2023, 03:12

Od DOS-a pracuję z komputerami i wciąż każdego dnia dowiaduję się o nich czegoś nowego. Nigdy nie korzystałem z komputera Mac, ale gdybym miał te same problemy, sprawdziłbym fora w poszukiwaniu rozwiązania.

ODPOWIEDZ