Wybór klawiatury sterującej - M-audio Code 61 vs Akai Professional 61

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
epicsurgeon
Posty: 1
Rejestracja: środa 19 cze 2019, 12:09

Wybór klawiatury sterującej - M-audio Code 61 vs Akai Professional 61

Post autor: epicsurgeon » środa 19 cze 2019, 12:19

Hej!
Po wielu latach obcowania z jedną z tańszych klawiatur sterujących Alesis Q61 i zajechaniu jej do prawie granic możliwości doszedłem do wniosku, że pora na gruntowne odświeżenie sprzętowej części domowego studia.

Zastanawiam się nad dwiema opcjami odnośnie klawiatury sterującej - M-Audio Code 61 i Akai Professional 61.

Obie mieszczą się w moim budżecie.

Powiem tak: M-Audio Code 61 po oględzinach w sklepie muzycznym jak dla mnie na pierwszy rzut oka jest wystarczające, klawiatura, pady i wszelkie inne przyrządy działają dla mnie tak, jakbym tego oczekiwał. Jednakże obawiam się tego, iż wiele osób twierdzi że konfiguracja tej klawiatury to "pain in the a*s". Nie ukrywam że docelowo klawiatura miałaby posłużyć również do grania live, więc posiadanie skonfigurowanych presetów zarówno klawiatury jak i instrumentów jest dla mnie niezwykle ważne.

Ostatnio natknąłem się na klawiaturę Akai Professional 61, posiadającej wyświetlacz, oraz podobno ułatwiającej konfigurację zarówno klawiatury jak i presetów instrumentów. Główny minus jest taki, iż cena jest ok. dwukrotnie wyższa niż wyżej wymienionego M-Audio Code 61. M-Audio Code 61 kosztuje ok. 1100 zł, Akai Professional 61 ok. 2200 zł.

I tutaj moje pytanie: jak sądzicie, czy warto dopłacić do znacznie ułatwionej konfiguracji? Czy ktoś może zetknął się z którąkolwiek z tych klawiatur? Co wybrać?

Jedyną wadą M-Audio Code 61 jest jak dla mnie właśnie ta konfiguracja, która podobno jest nawet błędnie opisana w instrukcji i potrzeba sporo cierpliwości, aby wszystko działało jak należy. Rozumiem że Akai jest sprzętem z wyższej półki, więc pewnie odczucie obcowania z nim byłoby bardziej "premium" ale powiem szczerze, że to co ma M-Audio jak dla mnie jest w pełni wystarczające, tylko przeraża mnie ta konfiguracja.

Jestem w kropce i już od kilku dni czytam recenzje i się zastanawiam, czy dopłacić do Akai czy zaoszczędzone pieniądze włożyć w lepsze słuchawki/upgrade komputera do nagrań?

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Wybór klawiatury sterującej - M-audio Code 61 vs Akai Professional 61

Post autor: Caroozo » czwartek 27 cze 2019, 08:50

AKAI ma zdaje się soft VIP do odpowiedniej konfiguracji. Płacisz troszkę za większą funkcjonalność, za oprogramowanie i za "bajerę". Pamiętaj też że ta integracja dotyczy jedynie pewnej grupy pluginów i o ile jest fajnym dodatkiem, to niezbędna jest np. komuś kto gra live acty. W studio można się bez tego obyć. Ważniejszy jest workflow na danym parapecie - no i sama klawiaturka :).

ODPOWIEDZ