Jakie słuchawki studyjne do nagrań wokali?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Rowert
Posty: 4
Rejestracja: sobota 31 sie 2019, 10:21

Jakie słuchawki studyjne do nagrań wokali?

Post autor: Rowert » czwartek 05 wrz 2019, 10:33

Witam, Szukam bardzo dobrych słuchawek, które maja służyć jako odsłuch w studiu dla wokalisty przy nagrywaniu wokalu. Osobiście sam mam problem - podczas nagrań w różnych słuchawkach nie słyszę dobrze barwy głosu, szczególnie w dole, przez co nie jestem w stanie tego kontrolować. Używam np słuchawek beyerdynamic DT 770, i też przy nich nie słyszę barwy w dole, nie wiem czy wokal jest nosowy czy nie, itp, mam wrażenie jakby, nie fachowo mówiąc, zatkanego słuchu. Próbowałem też nagrywać na słuchawkach dousznych sennheiser IE 4 z systemu bezprzewodowego sennheisera, tu lepiej kontrolowałem barwę ale te słuchawki są akurat za ciche, mają mała moc itp.
Czy moglibyście mi polecić jakieś wysokiej klasy słuchawki, które mogłyby mi pomoc w rozwiązaniu tego problemu?
Ewentualnie proszę podajcie jakieś sklepy/salony gdzie jest duży wybór do testowania, najlepiej w: Poznań, Szczecin, Bydgoszcz i okolice :)

Awatar użytkownika
Darek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Jakie słuchawki studyjne do nagrań wokali?

Post autor: Darek » czwartek 05 wrz 2019, 10:55

Zastanawiam się nad twoim problemem. DT 770 są dla mnie świetne do kontroli niskich dźwięków. Może jest problemem to, że zbyt słaby poziom sygnału z mikrofonu otrzymujesz na odsłuchu względem pozostałego miksu. Spotkałem się z takim problemem przy nagrywaniu wokalistów, że często zbyt mało się słyszeli. Obecnie podstawiam im mikser gdzie sami ustawiają sobie poziom w swoich słuchawkach dla mikrofonu i podkładu.

Rowert
Posty: 4
Rejestracja: sobota 31 sie 2019, 10:21

Re: Jakie słuchawki studyjne do nagrań wokali?

Post autor: Rowert » czwartek 05 wrz 2019, 11:23

Prawdę mówiąc podczas koncertów też zawsze chcę więcej sopranów na wokalu i to mi pomaga (mimo tego ze chodzi o barwe w dole..) Ale tak czy inaczej myśle ze odpowiednie słuchawki (dla mnie) by mi mogły pomóc bez takiej ingerencji... ?

Awatar użytkownika
Darek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Jakie słuchawki studyjne do nagrań wokali?

Post autor: Darek » czwartek 05 wrz 2019, 14:29

Nadal polecam to samo rozwiązanie i do tego korekcja na sygnale mikrofonu, która będzie odpowiadała twoim preferencją dźwiękowym. Poszukiwanie słuchawek, które mają mocno zniekształconą charakterystykę pasma przenoszenia jest dla mnie utopią. Opisz później rozwiązanie jak ci się uda osiągnąć cel.

Rowert
Posty: 4
Rejestracja: sobota 31 sie 2019, 10:21

Re: Jakie słuchawki studyjne do nagrań wokali?

Post autor: Rowert » czwartek 05 wrz 2019, 14:36

Masz prawdopodobnie racje, po za poziomem glosnosci bo to zmieniałem w jedna i druga strone, ale korekcja tak. Z tym ze te słuchawki sa dla mnie "sianowate" w sensie ze nie czuc pełni wszystko jest selektywne , muzyka nie jest zwarta, a przy tym glos odstaje od reszty. Dlatego co do korekcji samego wokalu zgadzam się ale jakości słuchawek toakurat mniej, zapewne każdy ma swoje jakies preferencje słuchowe i pewne słuchawki jednemu lepiej pasuja innemu miej. Dlatego mysle ze warto byłoby posluchac kilku rodzajow dobrych słuchawek, a nawet bardzo dobrych. Czy moglbys mi jakies typy polecić? - do testow .

Awatar użytkownika
Darek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Jakie słuchawki studyjne do nagrań wokali?

Post autor: Darek » czwartek 05 wrz 2019, 14:45

Stosuję jeszcze AKG K-271 Studio. Też są zamknięte, nie schodzą tak nisko i jest troszeczkę wyższego środka pasma więcej niż w DT-770. Miałem jeszcze z kilkoma innymi do czynienia, ale ostatecznie od kilku lat te 2 pary stosuję.

ODPOWIEDZ