Livetrak L-12 ZOOM (interfejs audio)

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
nukle
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2019, 21:46

Livetrak L-12 ZOOM (interfejs audio)

Post autor: nukle » poniedziałek 11 lis 2019, 22:23

Witam,

Mam problem z interfejsem audio USB w mikserze Livetrack L-12 ZOOM. A w zasadzie z routingiem. Nie wiem czy problem dotyczy ustawień w komputerze czy samego miksera. odtwarzanie działa bez problemu, czyli dwa proste kanały wyjściowe. Gorzej z nagrywaniem, czyli sygnałem wejściowym. Komputer wyświetla mi 2 opcje możliwości wyboru wejścia. `14 kanałów i 2 kanały. Gdy wybiorę wielościeżkowe nagrywanie 14 kanałowe (mikser ma 12 kanałów fizycznych, które wysyła na kompa) kanał 13 i 14 jest to MASTER L i P. Ableton live 10 niestety widzi tylko 2 kanały wejściowe 1 i 2, które są w rzeczywistości fizycznymi kanałami miksera 1 i 2. Tak samo widzi program samplitude Pro x2.

Kiedy w Windowsie wybieram tryb dwu kanałowy miksera. W sposób naturalny powinny być to 2 kanały MASTER. Jednak jest inaczej, czyli włączam REC w Abletonie lub Samplitude i co sie dzieję? zapisuje mi tylko kanał 1 i 2 miksera, w moim przypadku są to 2 mikrofony jeden jest lewym a drugi prawym kanałem, a chciałbym zapisać cały miks miksera. Jak z routingować by przy opcji interfejsu dwu kanałowego zapisywał kanały 13 i 14, czyli ten master?

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 813
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Livetrak L-12 ZOOM (interfejs audio)

Post autor: PWA » sobota 16 lis 2019, 17:40

Rozumiem, że masz zainstalowane drivery ASIO do Livetrack'a (o ile używasz Windows)? Jeżeli tak, to z poziomu każdego DAW powinieneś widzieć 14 wejść (8 mono + 2 stereo + master), czyli powinieneś móc zapisać 14 śladów w DAW. Również powinny być widoczne 4 wyjścia, czyli master + monitor, na które możesz skierować sygnał z DAW.
Na wszelki wypadek załączam link do tutoriala Live odnośnie konfiguracji wej/wyj :-)
https://www.youtube.com/watch?v=QtE5hjF8Hb8
Możesz też spróbować z uniwersalnym driverem ASIO4ALL, o ile jest to problem drivera.
http://www.asio4all.org/

Możesz podpytać też Caroozo, który pisał mi kiedyś, że ma Livetrack'a, a ponieważ jest człowiekiem o bystrym umyśle, więc coś Ci pewnie podpowie :-)

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Livetrak L-12 ZOOM (interfejs audio)

Post autor: Caroozo » środa 20 lis 2019, 15:37

Jeden track = jedna lub max 2 ścieżki mono (jako stereo). Jeśli chcesz nagrywać wielokanałowo, dla każdego tracka musisz przydzielić osobny kanał. Sterownik powinien to spokojnie ogarniać - ja pracuję pod Reaperem i żadnych problemów nie miałem.

Inna kwestia to tryb pracy 44.1, 48 i 96 - Livetracki mają ograniczenia i do nagrywania wielościeżkowego nie użyjesz 96 kHz - interfejs nie zadziała w tym trybie w ogóle. Przy nagrywaniu na pewno działa 44.1 przy 24 bitach dla wszystkich ścieżek. Tu masz fachową recenzję po angielsku - chłopaki znają się na rzeczy już od ponad 2 dekad:
https://www.soundonsound.com/reviews/zoom-livetrak-l12

Najlepiej opisz swoją konfigurację, wersję sterowników, tryb pracy interfejsu (rozdzielczość bitowa i próbkowanie) i powinno grać. Każdy DAW widzi tyle I/O, ile mu sprzęt oferuje, chyba że masz wersje trial/testowe. Zawsze możesz też ściągnąć trailowego Reapera (do 30 dni pełna funkcjonalność) i tam na 100% to działa - o ile odpowiednio wcześniej wszystko ustawiłeś.

ODPOWIEDZ