Interfejs czy mixer.

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
LukaszKwa88
Posty: 12
Rejestracja: sobota 29 gru 2018, 11:20

Interfejs czy mixer.

Post autor: LukaszKwa88 » sobota 16 lis 2019, 15:18

Witam wszystkich. Posiadam monitory Krk rokit 6 I zamierzam kupić interfejs lub też mikser. Króciutko jak mogę. Słucham muzyki z gramofonu który nie posiada przedwzmacniacza. a na komputerze tworzę muzykę. Poszukuję czegoś co sprawnie połączy mi taką konfigurację. Wejścia na instrument mile widziane. Może z możliwością przełączania między źródłem dźwięku... Proszę śmiało pisać, pytać, jeśli macie jakieś propozycje. Przedział cenowy do 1200 zł. Pozdrawiam

Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L01 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony sobota 16 lis 2019, 15:18 przez LukaszKwa88, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Interfejs czy mixer.

Post autor: PWA » sobota 16 lis 2019, 16:48

Rozumiem, że to gramofon z wkładką MM lub MC? Jeżeli tak, to żaden interfejs ani mikser nie mają standardowo przedwzmacniacza gramofonowego, więc jeżeli chcesz podłączyć gramofon do interfejsu/miksera, to powinieneś zaopatrzyć się w taki przedwzmacniacza i wpiąć go do wejścia liniowego.
Co do miksera lub interfejsu, to w pierwszym rzędzie określ się, ile potrzebujesz wejść i wyjść. Rozumiem, że nie będziesz śpiewał i jakość preampów nie jest kluczowa? Jeżeli mikser, to rozumiem, że z wbudowanym interfejsem audio... czy tak?

LukaszKwa88
Posty: 12
Rejestracja: sobota 29 gru 2018, 11:20

Re: Interfejs czy mixer.

Post autor: LukaszKwa88 » sobota 16 lis 2019, 17:43

Tak, jest to wkładka MM. Leciwy Technics. Nagrywanie wokali raczej sporadyczne, bardziej nagrywanie przeszkadzajek perkusyjnych. Mikser jak najbardziej z wbudowanym interfejsem audio. Co do ilości wejść I wyjść. Poza gramofonem oraz parą monitorów chciałbym mieć wejście na mikrofon, ew instrument, oraz z biegiem czasu ,suba. Jeżeli coś jest nie jasne albo kompletnie laiczne to wybacz PWA , ale nie jestem w tej dziedzinie na czasie. A co do gramofonu to, jak napisałeś , konieczne będzie puszczenie sygnału najpierw do przedwzmacniacza gramofonowego I wyjście nim dopiero do miksera/interfejsu tak? Nie ma szans na wejście phono w mikserze z wbudowanym interfejsem audio?

Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L01 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Interfejs czy mixer.

Post autor: PWA » sobota 16 lis 2019, 18:55

Nie, bez przedwzmacniacza gramofonowego nie obędzie się w żadnym przypadku :-)
Jeżeli chodzi o interfejsy, to w tym budżecie zmieści się Focusrite 8i6. Jego cena to ok. 1100-1200 PLN. Ma 8 wejść (w tym 1 x 2 SPDiF), czyli spokojnie ogarniesz mikrofon (1 wejście), gramofon (2 wejścia) i instrument (1 lub 2 wejścia, jeżeli stereo). Pozostanie Ci 1 wejście dla ew. 2-go mikrofonu lub instrumentu z wyj. mono.
Interfejs ma 4 wyjścia liniowe i 1 x 2 SPDiF, więc spokojnie podłączysz 2 monitor + ew. sub i jeszcze jedno Ci zostanie.
Pamiętaj, że sterowanie kanałami odbywa się z poziomu aplikacji lub DAW, więc komp musi być włączony :-).
https://focusrite.com/audio-interface/s ... arlett-8i6

Alternatywą może być M-Audio AIR 192/14 w cenie 1200-1300 PLN. Poniżej link do opisu.
https://www.m-audio.com/air-192-14

Co do miksera, to najtańszym z sensownych jest Behringer UFX 1204. Posiada 4 wejścia mikrofonowe i 4 stereo liniowe, wbudowany interfejs 16 x 4, moduł efektów oraz możliwość zapisu 16 ścieżek na zewnętrznym nośniku. Ma również wbudowany mikrofon do talk back oraz skromną, ale użyteczną matryce routowania. Cena to ok. 1700-1800 PLN.
https://www.behringer.com/Categories/Be ... ans(en|en)

Jednak ja bym chyba popatrzył na któryś z ZOOM Livetrak... 8 lub 12. Są nieco droższe, bo w granicach 1900 - 2200, ale jest to rodzaj hybrydy miksera cyfrowego z analogowym
https://www.zoom.co.jp/products/product ... vetrak-l-8
https://www.zoom.co.jp/products/product ... etrak-l-12

LukaszKwa88
Posty: 12
Rejestracja: sobota 29 gru 2018, 11:20

Re: Interfejs czy mixer.

Post autor: LukaszKwa88 » sobota 16 lis 2019, 19:26

Byłem pewien, że załatwię sprawę jednym urządzeniem, bo gdzieś w głowie mam słowa zaprzyjaźnionego akustyka " mikser z wejściem phono znajdź pan" , ale rozumiem że jest to uzależnione od rodzaju wkładki w gramofonie... ach muzyka. Dziękuję za informacje i pozdrawiam. Wątek zakmnę jutro.

Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L01 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Interfejs czy mixer.

Post autor: PWA » sobota 16 lis 2019, 19:38

LukaszKwa88 pisze:
sobota 16 lis 2019, 19:26
Byłem pewien, że załatwię sprawę jednym urządzeniem, bo gdzieś w głowie mam słowa zaprzyjaźnionego akustyka " mikser z wejściem phono znajdź pan" , ale rozumiem że jest to uzależnione od rodzaju wkładki w gramofonie... ach muzyka.
Taką funkcjonalność mają miksery dla DJ-ów. Ja niestety nie mam żadnej wiedzy w tym temacie :-). Zerknij np. na miksery Xone od Allen & Heath... może właśnie tego typu urządzenia szukasz? A&H są dość drogie, ale może inne firmy robią tańsze... tak dla przykładu tylko Ci podsyłam, żebyś kierunek złapał :-)
https://www.allen-heath.com/key-series/dj/

LukaszKwa88
Posty: 12
Rejestracja: sobota 29 gru 2018, 11:20

Re: Interfejs czy mixer.

Post autor: LukaszKwa88 » sobota 16 lis 2019, 21:09

Dzięki jeszcze raz za wpuszczenie trochę światła do tunelu. Przedwzmacniacz zakupić muszę I tyle już wiem. Tu powinienem skończyć, ale. No właśnie. Znalazłem takie urządzenie jak Art tube Mix...

Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L01 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 919
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Interfejs czy mixer.

Post autor: PWA » sobota 16 lis 2019, 21:19

Pamiętaj, że ten mikser zrzuca do DAW tylko sumę. Nie nagrasz każdego kanału na osobną ścieżkę. Takich mikserów jak ten, jest dużo na rynku. Te, o których pisałem, to miksery, z których każdy kanał nagrywasz na osobną ścieżkę w DAW :-)

LukaszKwa88
Posty: 12
Rejestracja: sobota 29 gru 2018, 11:20

Re: Interfejs czy mixer.

Post autor: LukaszKwa88 » sobota 16 lis 2019, 21:31

Wiem. Hmmm. Jak to przy wyborze sprzętu , który ma zagrać,,, i tak na końcu, z podjęciem decyzji zostajemy sami. Idę podjąć decyzję i dzięki za parę pomocnych słów. Wątek zamykam. Niedługo nowe z jakimś kablem w tle albo innym adapterem Pozdrawiam

Wysłane z mojego HUAWEI CAN-L01 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ