Czy ktos moglby mi wytlumaczyc niektore funkcje kompresora vst Molot?

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
hinson
Posty: 9
Rejestracja: czwartek 31 paź 2019, 21:10

Czy ktos moglby mi wytlumaczyc niektore funkcje kompresora vst Molot?

Post autor: hinson » czwartek 02 kwie 2020, 20:12

Molot to ciekawy darmowy kompresor ktory dobrze sprawdza sie przy kompresji perkusji. Jest on jednak dosc rozbudowany i oprocz standardowych opcji ktore znam jak Treshold, Ratio, Attack, Release, Knee czy Make Up posiada inne pokretla jak Upsamling, Mid Scoop, filter czy te przelaczniki alpha, sigma, input, gr. Jest tez limiter ktory nie wiem do czego moze tam sluzyc i Dry Mix i cos o tym slyszalem ale nie pamietam do czego to moze sluzyc.
Korzystam z Molota wlasnie do kompresji perkusji i korzystam z tych tradycyjnych opcji a tych co nie znam to tak bardzo nie korzystam, choc jak pokrece tymi pokretlami to slysze ze wprowadzaja zmiany w brzmieniu ale staram sie uzywac ich umierkowanie zeby czegos nie zepsuc.

Jest np jakis poradnik ale jest po angielsku a moj angielski az tak dobry nie jest, zeby dokladanie zrozumiec o co dokladnie chodzi z tymi innymi funkcjami.

https://www.youtube.com/watch?v=Qu9-iZ-5vj4

ODPOWIEDZ