Jaki sprzęt studyjny kupić?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
yerkopil8

Jaki sprzęt studyjny kupić?

Post autor: yerkopil8 » czwartek 10 wrz 2020, 08:00

Mam więc około 300 dolarów do wydania na sprzęt studyjny (lub zaoszczędzić na droższym sprzęcie). Obecnie mam dobry zestaw monitorów Yamaha HS8, przyzwoicie mocny komputer, klawiaturę Midi, Maschine, FL Studio, Studio One 3, Presonus Audiobox USB, przedwzmacniacz PreSonus TubePreV2, mikrofon pojemnościowy SE 2200 aII i filtr odbicia elektroniki SE . Mam też dwie pary słuchawek, audio Technica ath m30x i Sony mdr 7505.Obecnie mam 0 zabiegów w pokoju, chyba że policzysz tę wielką dupę za moją stacją.

Jestem ciekaw, jaki inny sprzęt powinienem kupić. Produkuję głównie muzykę i nagrywam wokale rap / R & B w moim domowym studiu. Często widuję ludzi z całym tym zewnętrznym sprzętem i nigdy tak naprawdę nie wiem, dlaczego tego potrzebują, ponieważ mogę robić większość rzeczy w moim FL Studio lub Studio One DAW, takich jak kompresja, EQ itp.

Jakiego (jeśli w ogóle) niezbędnego sprzętu brakuje mi, aby uzyskać dobry dźwięk? Nawet jeśli jest poza budżetem 300 dolarów, mógłbym zaoszczędzić na tym. Chcę przede wszystkim poprawić swoje nagrania wokalne.

marcinek2

Re: Jaki sprzęt studyjny kupić?

Post autor: marcinek2 » czwartek 10 wrz 2020, 22:17

Kolego jak ci pomóc skoro sam nie wiesz czego chcesz.
Motu 828 mk3,avantone cv 12,aps classic,uad 2 solo,Duo,tc helicon,rnc fmr 1773........????

msankowski

Re: Jaki sprzęt studyjny kupić?

Post autor: msankowski » sobota 12 wrz 2020, 09:57

Skoro pomimo dostępności wtyczek vst za małe i średnie dolary nadal produkuje się sprzęt jak Lexicon, Bricasti za bardzo duże dolary to znaczy że ci którzy te duże dolary zarabiają słyszą różnicę.

Ponieważ głównie nagrywasz wokal spróbuj analogowego kompresora, zewnętrznego lub pogłosu. Taki używany kompresor dbx można za 300zł kupić, a jeśli nie podpasuje to potem za tyle samo sprzedać.

Nigdy nie zdecydowałem się na zakup drogich vst bo to potem niezbywalne jest. Ale np przewaga sprzętowego reverbu (Behringer V-Verb, Yamaha SPX, te znam) nad tanimi vst jest ogromna.

ODPOWIEDZ