VSTi z zawodowymi drum pattern-ami do live?

Jeśli masz problem z konkretnym programem, to tu jest miejsce, aby go roztrząsać.
RobertoMiles
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 03 lis 2020, 11:40

VSTi z zawodowymi drum pattern-ami do live?

Post autor: RobertoMiles » wtorek 03 lis 2020, 11:49

Witam :)

Krótkie pytanie do osób z doświadczeniem w tym zakresie - czy ktoś zna dobrą wtykę z zawodowymi patternami perkusyjnymi które można wykorzystać do grania live? Chodzi mi o funkcjonalność na poziomie trybu Pattern w Motifie (pierdyliard patternów o stylistyce jazz/bossa nova/rhumba/pop/rock itd z możliwością płynnej zmiany z jednego na drugi + kontrola przez MIDI). Ostatnio mam trochę granek bez perkusji w okrojonym składzie piano + dęciaki + ew. vocal (a ostatnio jak basista ma inną robotę na boku to i gram harmonię i "basuję" :P), używam patternów rytmicznych z RD700GX ale są delikatnie mówiąc dość cienkie ;). Jest w tym instrumencie tryb Audio Key i jest dość wygodny bo umożliwia wykorzystanie loopów audio, jednak Rhythm Patterns można zapisać pod SETUPy, gdzie mam porobione strefy itd i jest to bardzo wygodne.

Ostatnio jednak korzystam częściej z laptopa - głównie dla Omnisphere i Keyscape 8-) - powoli więc będę odchodził od aranżowania wszystkiego na RD i chcę porobić "snapshoty" w hoście VSTi - łącznie z patternami perkusyjnymi. Ostatnio graliśmy na otwarciu lokalu i oglądałem demko nagrane telefonem i puszczone na fb - podkład perkusyjny brzmiał naprawdę słabo, problematyczne jest ustawianie poziomu i korekcja EQ. Nie za bardzo chcę wypuszczać też perkę przez MIDI bo nie mam (jeszcze) dobrego softu/bibliotek perkusyjnych.

Z góry mówię że nie ma szans grać z człowiekiem na żywo - często po prostu nie ma miejsca na perkusję. Nie chcę też nagrywać patternów jako wav przepuszczone przez odpowiedni moduł czy wtyczkę. Nie potrzebuję tysiąca opcji, bo nie jestem perkusistą - to jedyna rzecz jakiej jeszcze nie ogarnąłem, choć komponuję i aranżuję dość sporo :-). Dlatego potrzebuję wtyki która ma wbudowane mnóstwo użytecznych przebiegów/patternów i ma dobre brzmienie.

Robiłem mały research i w zasadzie w grę wchodziłby Groove Agent od Steinberga, Band in a Box i... no właśnie :). Proszę o pomoc DOŚWIADCZONYCH użytkowników, którzy kręcą bębny na codzień, bo wstyd przyznać ale o ile człowiek zna się na wielu rzeczach, akurat w temacie "garnków" mam deficyt :-).

P.S. Jeśli jest rozwiązanie hardware'owe - również byłbym wdzięczny za podpowiedź. Wiem że BOSS seria DR w wyższych modelach miał presety. Klimaty jakie gramy to głównie cocktailowe granie - jazz/smoothjazz/r&b/pop/bossa-nova itd - no i covery "easy listening".

alicelamm1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2021, 07:56

Re: VSTi z zawodowymi drum pattern-ami do live?

Post autor: alicelamm1 » poniedziałek 01 lut 2021, 08:03

Zajęło mi to trzy lata solidnej pracy i więcej pobrań VST i paczek sampli, niż chciałbym przyznać, aby zdać sobie sprawę, że podstawowe narzędzia Abletona są wszystkim, czego naprawdę potrzebujesz, i że nie jest to próbka, której używasz, ale technika za nią stoi. Nie trać czasu na pobieranie kolejnego narzędzia, które Twoim zdaniem poprawi Twój przepływ pracy, raczej naucz się efektywnie korzystać z zapasów i wleć się w jeden lub dwa syntezatory i garść sampli.VST's and plug-ins for Live via proessays to step up your synth game

ODPOWIEDZ