Nagrywanie wokalu

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
sanchesso
Posty: 5
Rejestracja: środa 14 lip 2021, 12:13

Nagrywanie wokalu

Post autor: sanchesso » środa 14 lip 2021, 12:18

Cześć,
mam problem i proszę Was o poradę. Z muzyką nie miałem do czynienia prawie 11 lat a od tego czasu sporo się zmieniło.
Zakupiłem sprzęt do nagrywania wokali.

Chciałem też zakupić program z różnymi efektami w tym autotune. Zakupiłem za 40 dollarów Waves Tune Real-Time , otrzymałem klucz licencyjny ale za cholere nie wiem co dalej,skąd go pobrać? Czy on działa tylko z jakimś programem do nagrywania wokali?

Wiem,że jestem zielony. Nie pamiętam nic z przed 11 lat.

Doradźcie mi coś, jak mam to otworzyć jak wykorzystać? Czy potrzebny jest jakiś jeszcze program? Jak tak jaki, niestety biegle władam dwoma językami obcymi niestety z angielskim u mnie gorzej

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Nagrywanie wokalu

Post autor: msankowski » środa 14 lip 2021, 12:44

Waves Tune Real-Time to jest wtyczka/plugin VST. Nie działa samodzielnie ale wewnątrz programu DAW.

Żeby zainstalować wtyczkę trzeba się zarejestrować na stronie Waves, zainstalować Waves Central i wtedy wykorzystać klucz.

Ale zacząłbym od wyboru DAW - programu w którym będziesz nagrywał, miksował itd, oraz w którym działać będzie kupiona wtyczka.

sanchesso
Posty: 5
Rejestracja: środa 14 lip 2021, 12:13

Re: Nagrywanie wokalu

Post autor: sanchesso » środa 14 lip 2021, 13:09

Ślicznie dziękuję Ci za te poradę,właśnie tak w międzyczasie myślałem,próbowałem wtyczkę wrzucić do Audacity ale nie ten poziom :) ! Klucz już wpisałem,mam wtyczkę pobraną rozumiem,że następnie trzeba ją umieścić w folderze plugins programu DAW.

Polecisz jakiś program? dość prosty, wiem że wymagam za wiele ale może po polsku?bądź spolszczenie?osobna instrukcja?

Dziękuję za konstruktywne opinie

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Nagrywanie wokalu

Post autor: msankowski » środa 14 lip 2021, 13:35

Wtyczka się zainstaluje w domyślnym albo we wskazanym przez Ciebie katalogu. Potem w DAW trzeba wskazać ten katalog i w nim instalować kolejne wtyczki.

Programów DAW jest sporo. Ja używam Reapera. Posiada polski interfejs. Nie pamiętam, chyba trzeba go doinstalować. Przez miesiąc można wypróbować bezpłatnie. Koszt licencji niekomercyjnej jakieś 70USD.


sanchesso
Posty: 5
Rejestracja: środa 14 lip 2021, 12:13

Re: Nagrywanie wokalu

Post autor: sanchesso » środa 14 lip 2021, 15:25

Właśnie zainstalowałem Reapera i jest po polsku. Wszedłem w folder Waves w Program Files 86, skopiowałem pluginy dll wrzuciłem do pluginów w folderze z Reaper ale nie wiem za cholerę jak w tym programie Reaper otworzyć teraz tego Wave..
Ok wiem,że to zapewne banalne pytania, ale jestem zielony :) z góry dziękuję za pomoc

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Nagrywanie wokalu

Post autor: msankowski » środa 14 lip 2021, 15:42

Do Reapera jest sporo tutoriali na YT. Nie podejmę się pisać własnych:)

sanchesso
Posty: 5
Rejestracja: środa 14 lip 2021, 12:13

Re: Nagrywanie wokalu

Post autor: sanchesso » środa 14 lip 2021, 16:34

Dzięki ogarnąłem :) na razie nic jeszcze z tego nie wychodzi ale waves się otworzył w reaper :) no nic ogarniam dalej jak to dobrze zegrać,ewentualnie pozwolę sobie zadać jeszcze jakieś pytanie :)

szkoda,że nie można postawić piwa,bo postawiłbym Ci jakiegoś zimnego kraftera

sanchesso
Posty: 5
Rejestracja: środa 14 lip 2021, 12:13

Re: Nagrywanie wokalu

Post autor: sanchesso » środa 14 lip 2021, 16:51

Teraz co bym zrobił waves tune real time nie działa,ustawiam ustawiam ale efektów żadnych

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: Nagrywanie wokalu

Post autor: msankowski » środa 14 lip 2021, 16:54

Proponuję zacząć od ogarnięcia samego Reapera. Jak nagrasz pierwszą ścieżkę to potem opanuj wtyczki.

ODPOWIEDZ