Budowa salki prób po kosztach.

Dział dla początkujących adeptów sztuki realizacji. Nie krępuj się zwrócić ze swoją sprawą, nic nie jest proste a ta dziedzina już szczególnie.
ivanppg
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2021, 13:17

Budowa salki prób po kosztach.

Post autor: ivanppg » wtorek 19 paź 2021, 19:19

Witajcie, mam chyba dość niecodzienny problem, otóż razem z zespołem (jesteśmy młodzi, jeszcze w liceum) po długim męczeniu rodziców naszym hałasem w domu i poszukiwaniach miejsca typowo do grania otrzymamy pomieszczonko w piwniczce wiejskiej świetlicy.
Pogłos się w nim bardzo niesie ale od samego początku zakładaliśmy że będzie trzeba go wyeliminować.
I tutaj zaczynają się schody :).
Z racji tego iż jest to piwniczka w świetlicy która nie jest naszą własnością odpada nam jakakolwiek ingerencja w ściany tj. wiercenie, klejenie itd. (chyba że w 100% bezinwazyjne).
Mamy akustyczną perkusję do której trzeba będzie się głośnościowo dostosować, a gramy mocniejsze gatunki.

Pierwszym sposobem jaki przychodzi mi do głowy jest:
1. Dywany na podłogę, ewentualnie pod gitarowe kolumny coś miękkiego aby nie rezonowały z podłogą no chyba, że dywany wystarczą.
2. Na ścianach oparte dywany wzmocnione drewnianymi ramkami z kołdrami po stronie ściany.
3. Sufit raczej musi zostać nieokryty...

Dywanów mamy pod dostatkiem, możemy je ciąć itd.
Z kołdrami i drewnem tak samo.
Budżet: minimalny
Oczekiwany efekt: byle było dość selektywnie aby można było komfortowo pograć, nawet używając zatyczek do uszu.
Pragnę dodać, że miejsca zbyt wiele nie mamy, pokój ma na oko około 12m².
Jakieś pomysły? :)

Piotrr
Posty: 1
Rejestracja: piątek 28 lip 2023, 14:54

Re: Budowa salki prób po kosztach.

Post autor: Piotrr » piątek 28 lip 2023, 15:00

obowiązkowo wytłaczanki po jajkach na ściany :D

Arek42 z Kalet
Posty: 3
Rejestracja: środa 12 paź 2022, 07:45

Re: Budowa salki prób po kosztach.

Post autor: Arek42 z Kalet » poniedziałek 09 paź 2023, 10:02

Powodzenia z tworzeniem przyjemnego miejsca do grania! 😊
Dawniej elewacje domów wykonywano najczęściej z cegły i kamienia. W dzisiejszych czasach często są połączeniem różnych materiałów, takich jak cegła, kamień, cement czy sztukaterie. https://elewacyjnie.pl/

ODPOWIEDZ