Jaki tor audio budujemy?

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Awatar użytkownika
masta1988
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 00:00

Jaki tor audio budujemy?

Post autor: masta1988 » niedziela 21 lis 2021, 10:02

Dzień dobry,


Przyśnił mi się nowy projekt:

boombox który będzie zwalał z nóg np
- na świeżym powietrzu przy ognisku,
- podczas prac na działce,
- na próbie zespołu garażowego,
Który będzie stosunkowo tanią konstrukcją.

Nagłośnienie:
- okazyjnie zakupiłem "przyjaźnie mobilny sprzęt nagłośnieniowy" Hand box ksx-250 za 600zl 8-)

Mamy tu prawdziwą końcówke + mixer i głośniki w twardej obudowie na kółkach. 4ohm. Mi ten sprzęt odpowiada. Za takie pieniądze

Tor audio:
Na wejściu mamy analogowy mixer 4rokanałowy
Na wyjściu mamy mikser-końcówkę-glosniki

Panowie i Panie. Chciałbym rozbudować ten system na stosunkowo tanich rozwiązaniach. Dlatego wybrałem producenta behringer do rozbudowy.
Walczymy o:
- krystalicznie czysty i soczysty dźwięk z głośnika,
- pełną kontrolę na wejściu,

Moje dwie propozycje to:
1. Rozbudowa (1100zl)
Na wejściu do mixera Behringer MDX4600 V2 procesor sygnałowy
Na wyjściu SU9920 lub/i coś podobnego np EX 3200 procesor dynamiki, procesor do posprzątania w fali różnorodnych hałasów i uwydatnienia tego co pozostało.

2. Przebudowa (1500zl)
Zamienić mixer analogowy na Behringer X AIR XR12 i zrobić presety torów audio. Może ktoś kto ma wiedzę ucho i praktykę mógłby mi pomóc żeby było to zrobione jak należy.

Moje pytania:
A. czy w "1" tor audio jest wystarczająco rozbudowany? Czy brakuje jakiegoś klocka za mikserem?

B. Mixer XAIR ma możliwość robienia tej samej roboty co SU9920, czy i tak będzie trzeba go zastosować zmieniając na XAIR?

C. Gdy ustawie i zapisze XAIR, to po włączeniu zasilania gotowy jest do pracy z wcześniej ustawionymi ustawieniami bez łączenia z ekranem?

D. Czy ktoś ma pomysł na inne rozwiązanie w celu rozszerzenia zestawu o fajne urządzenie dsp przed końcówką, i odpowiednie uzbrojenie kanału wejściowego?


Ps.
Nie mam doświadczenia i praktyki sprzętem zajmuje się hobbistycznie. "Boombox" jest mi potrzebny do tego żeby go mieć. Jeżeli ktoś nie widzi sensu w projekcie niech wie że nie o sens pytam😜

Czekam na pomoc,

Pozdrawiam!
Załączniki
20211120_123339.jpg
20211120_123339.jpg (93.33 KiB) Przejrzano 4015 razy
20211120_123308.jpg
20211120_123308.jpg (115.52 KiB) Przejrzano 4015 razy

Awatar użytkownika
masta1988
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 00:00

Re: Jaki tor audio budujemy?

Post autor: masta1988 » poniedziałek 22 lis 2021, 20:50

Czy używacie procesora dsp zaraz przed nagłośnieniem?

W systemach kolumnowych są używane i robią mega robotę.

W opisach sprzętu można znalezc informacje że jest przydatny do końcowego mixu i masteringu w studio. Czy to prawda? czy jednak taki procesor często popsuje to co wypracowano. A pracujemy na końcu nad tym żeby na wszelkim nagosnianiu grało tak samo dobrze po zgraniu do pliku.

Często procesor dsp występuje jako przycisk turbo/dsp/supersound w wielu konstrukcjach wież marketowych, radiach samochodowych, i innych urządzeniach "ogrodniczych".

Pozdrawiam forumowiczów proszę o wypowiadanie się ponieważ w moim środowisku trudno znaleźć osoby które mają praktykę.

ChanelLeuschke
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 13 gru 2022, 03:10

Re: Jaki tor audio budujemy?

Post autor: ChanelLeuschke » wtorek 13 gru 2022, 03:16

Informacje o sprzęcie pomocnym przy finalnym miksie i masteringu w studiu znajdują się w opisach sprzętu. To się dzieje naprawdę? Jednak taki procesor często niszczy to, co zostało wymyślone. Wreszcie, po zgraniu do pliku, dążymy do tego, aby brzmiał tak samo we wszystkich nagraniach dźwiękowych.

W wielu konstrukcjach wieży rynkowej, radiach samochodowych i innych gadżetach „ogrodniczych” dsp jest często wyświetlany jako przycisk turbo/dsp/superdźwięk.

Witam forumowiczów! Proszę o wypowiedzenie się bo w moim otoczeniu ciężko jest znaleźć osoby z doświadczeniem. gartic phone

ODPOWIEDZ