ADAT czy nowy, większy Interfejs?

Jeśli masz problem związany ze sprzętem stosowanym w domowym lub profesjonalnym studiu, to tu jest odpowiednie miejsce, aby się nim zająć.
Adaggio
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 15 sty 2009, 00:00

ADAT czy nowy, większy Interfejs?

Post autor: Adaggio » sobota 08 sty 2022, 08:06

Ahoj żeglarze!
Planuję powiększyć ilość wejść audio, bo rośnie mi rodzina synthów, samplerów i romplerów. Mam wysłużoną Arturię Audiofuse i zastanawiam się czy rozszerzyć ją o dodatkowe wejścia przez ADAT, czy kupić nowy interfejs albo Mixer z możliwością wielościeżkowego nagrywania. Mam jakąś dziwną niechęć do ADAT. Ale może to po prostu lęk przed nieznanym. Jeżeli to irracjonalny lęk, to wolałbym ADAT - jednak dużo taniej.
Pomóżcie proszę.
Ukłony

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: ADAT czy nowy, większy Interfejs?

Post autor: msankowski » sobota 08 sty 2022, 15:37

Dopóki będziesz próbkował 44,1 albo 48kHz ADAT jest efektywny.
Używam dwóch modułów ADAT każdy po 8 wejść i wyjść. Trzeba zaplanować instalację bo najtrudniejsze są problemy z synchronizacją. Swoje taktuję z zewnętrznego zegara Wordclock.

Adaggio
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 15 sty 2009, 00:00

Re: ADAT czy nowy, większy Interfejs?

Post autor: Adaggio » sobota 08 sty 2022, 21:39

„ Trzeba zaplanować instalację bo najtrudniejsze są problemy z synchronizacją. Swoje taktuję z zewnętrznego zegara Wordclock.”
Ech, więc zaczynają się schody. No nic, douczę się trochę i zobaczymy. Mnie narazie wystarczy dodatkowych 8 wejść, czyli jeden moduł. Nadal muszę coś synchronizować?

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: ADAT czy nowy, większy Interfejs?

Post autor: msankowski » sobota 08 sty 2022, 21:48

Samo dwukierunkowe łącze ADAT (czyli z dwoma światłowodami) też powinno się poprawnie zsynchronizować. Ewentualnie preamp ADAT może być masterem, wtedy reszta musi się do niego zsynchronizować.
Twoja Arturia posiada chyba złącza ADAT In i Out? Napisz więcej co już używasz i czego potrzebujesz.

Adaggio
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 15 sty 2009, 00:00

Re: ADAT czy nowy, większy Interfejs?

Post autor: Adaggio » niedziela 09 sty 2022, 08:48

Tak, audiofuse ma Adat in/out. Chcę podłączyć kilka synthów mono, automat perkusyjny (stereo), sampler (stereo), multiefekt (stereo), tape delay (stereo) . Przy czym jeszcze nie wiem gdzie umieścić efekty, na linii synthów, czy w insercie w arturii. Może dokupię krosownicę, ale to wyjdzie w praktyce. Wszystko spięte midi. Poza tym mikrofon i gitara, ale to pójdzie bezpośrednio w audiofuse.

msankowski
Posty: 201
Rejestracja: niedziela 01 kwie 2018, 15:24

Re: ADAT czy nowy, większy Interfejs?

Post autor: msankowski » niedziela 09 sty 2022, 11:26

Ekonomicznym i chyba niezłym rozwiązaniem jest Behringer ADA8200. Nowy do kupienia w cenie poniżej 1tys zł. Ma wejścia liniowe, które można łączyć kablami symetrycznymi i niesymetrycznymi. Twoje syntezatory zapewne mają wyjścia niesymetryczne.
Ma wej/wyj ADAT oraz Wordclock, gdybyś kiedyś chciał sobie system rozbudować.

Uwaga, kable optyczne ADAT to technicznie nic innego jak TOSLINK. Tylko kiedy kupujemy z nazwą ADAT to mogą kosztować np. 100zł a kiedy TOSLINK to 20zł.

Adaggio
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 15 sty 2009, 00:00

Re: ADAT czy nowy, większy Interfejs?

Post autor: Adaggio » niedziela 09 sty 2022, 20:38

No właśnie nieśmiało myślałem o tym Berku. Oglądałem swego czasu film na YouTube, gość recenzował różne wielowejściowe interfejsy i co chwilę wtrącał: „and remember - no ADAT”, „it’s not The best audio interface, but at least it’s not ADAT!” i tak dalej. Miał ciągłą polewkę z ADAT, nie wiem dlaczego, nie znam tego standardu, ale zaintrygowało mnie to. W sumie stąd moje pytanie tutaj na forum. Nie pamietam co to za kanał był. Ale gdyby nie ten film, pewnie już bym podpinał kabelki do ADA8200 😅

howiriy118
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 28 cze 2022, 10:23

Re: ADAT czy nowy, większy Interfejs?

Post autor: howiriy118 » wtorek 28 cze 2022, 11:15

Adaggio pisze:
sobota 08 sty 2022, 08:06
Ahoj żeglarze!
Planuję powiększyć ilość wejść audio, bo rośnie mi rodzina synthów, samplerów i romplerów. Mam wysłużoną Arturię Audiofuse i zastanawiam się czy rozszerzyć ją o dodatkowe wejścia przez ADAT, czy kupić nowy interfejs albo Mixer z możliwością wielościeżkowego nagrywania. Mam jakąś dziwną niechęć do ADAT. Ale może to po prostu lęk przed nieznanym. Jeżeli to irracjonalny lęk, to wolałbym ADAT - jednak dużo taniej.
Pomóżcie proszę.
Ukłony
http://doramasmp4.tv/ :lol:

ODPOWIEDZ